Bestsellery, czyli książki rozchwytywane

Na pewno wielu wydawców i autorów zadaje sobie pytanie, jakie książki stają się bestselerami. Gdyby znana była odpowiedź na to pytanie, zapewne co drugi autor wydawałby bestsellery, a wydawnictwa nie miałyby problemów z wypromowaniem książek. Tymczasem żadnego takiego magicznego przepisu nie ma. Owszem, czasami przy ogromnych nakładach finansowych i odpowiedniej reklamie można sprawić, że dana książka utrzyma się na liście bestsellerów przez kilka tygodni, ale jej prawdziwą wartość ostatecznie i tak ustalą czytelnicy.

Jak to się więc dzieje, że książkowe bestsellery jednak się ukazują? Są to takie książki, które na długo zapadają w pamięci czytelników, robią prawdziwe zamieszanie w powszechnej opinii. Są wykupywane z księgarni, omawiane i cytowane. Co ciekawe, nie muszą to być książki polecane przez krytyków. Czasami krytycy i znawcy literatury kręcą nosem, a czytelnicy i tak szturmują księgarnie i zapełniają sale podczas spotkań autorskich.

Dlaczego tak się dzieje? Bo książki bestselery jak te tutaj https://merlin.pl/bestseller/ , odpowiadają na pewne potrzeby czytelnika, pobudzają jego emocje, sprawiają, że ma się ochotę po godzinach ciężkiej pracy usiąść w fotelu i przeniknąć do alternatywnego świata, gdzie wszystko jest fikcją, a nawet najbardziej skomplikowane problemy bohatera da się błyskawicznie rozwiązać. Bestsellery to wcale nie muszą być książki współcześnie napisane. Taką książką może stać się pozycja dawno napisana, na nowo wydana, która odzyskuje blask i idealnie wpasowuje się w oczekiwania czytelników.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

 • Rozwijaj zdolności kreatywne dziecka

  Rozwijaj zdolności kreatywne dziecka

  Co jest najważniejszą wartością w dzisiejszym świecie? Choć wielu wydawać się może, że kluczową kwestią jest ta związana bezpośrednio z wiedzą, tak naprawdę, o wiele większe znaczenie mają kwestie powiązane bezpośrednio z kreatywnością. Czym ona jest i w jaki sposób rozwijać ją u dzieci? O tej kwestii przekonać się można, przyglądając się dokładniej temu właśnie …Read More »
 • Perseidy do zaobserwowania ponownie

  Perseidy do zaobserwowania ponownie

  Perseidy do meteory, które corocznie można zaobserwować na niebie 17 lipca do 24 sierpnia. Najwięcej ich obserwuje się w ciągu trzech dni, czyli od 12 do 14 sierpnia. Określa się je mianem łez Świętego Wawrzyńca, gdyż jeden z nich, kiedy obserwujemy je na niebie, jest dniem jego śmierci. Meteory te widać wszędzie, na całym świecie, …Read More »
 • Rozwój szkolnictwa prywatnego

  Rozwój szkolnictwa prywatnego

  Mowa w głównej mierze o szkołach wyższych, aczkolwiek prywatne szkoły wyrastają jak grzyby po deszczu również w aspekcie niższego szczebla edukacji. To lata dziewięćdziesiąte ubiegłego stulecia oraz początek dwudziestego wieku był okresem wzrostu liczby szkół prywatnych na edukacyjnej mapie Polski. Wystarczył dobry pomysł, odpowiednie zarządzanie i trochę środków finansowych by stworzyć naprawdę potężny twór, mający …Read More »