Bestsellery, czyli książki rozchwytywane

Na pewno wielu wydawców i autorów zadaje sobie pytanie, jakie książki stają się bestselerami. Gdyby znana była odpowiedź na to pytanie, zapewne co drugi autor wydawałby bestsellery, a wydawnictwa nie miałyby problemów z wypromowaniem książek. Tymczasem żadnego takiego magicznego przepisu nie ma. Owszem, czasami przy ogromnych nakładach finansowych i odpowiedniej reklamie można sprawić, że dana książka utrzyma się na liście bestsellerów przez kilka tygodni, ale jej prawdziwą wartość ostatecznie i tak ustalą czytelnicy.

Jak to się więc dzieje, że książkowe bestsellery jednak się ukazują? Są to takie książki, które na długo zapadają w pamięci czytelników, robią prawdziwe zamieszanie w powszechnej opinii. Są wykupywane z księgarni, omawiane i cytowane. Co ciekawe, nie muszą to być książki polecane przez krytyków. Czasami krytycy i znawcy literatury kręcą nosem, a czytelnicy i tak szturmują księgarnie i zapełniają sale podczas spotkań autorskich.

Dlaczego tak się dzieje? Bo książki bestselery jak te tutaj https://merlin.pl/bestseller/ , odpowiadają na pewne potrzeby czytelnika, pobudzają jego emocje, sprawiają, że ma się ochotę po godzinach ciężkiej pracy usiąść w fotelu i przeniknąć do alternatywnego świata, gdzie wszystko jest fikcją, a nawet najbardziej skomplikowane problemy bohatera da się błyskawicznie rozwiązać. Bestsellery to wcale nie muszą być książki współcześnie napisane. Taką książką może stać się pozycja dawno napisana, na nowo wydana, która odzyskuje blask i idealnie wpasowuje się w oczekiwania czytelników.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

 • Nagroda Nobla nie dla zmarłych

  Nagroda Nobla nie dla zmarłych

  Nagroda Nobla przyznawana za wybitne osiągnięcia w sześciu dziedzinach: fizyce, chemii, literaturze, ekonomii, medycynie oraz osiągnięciach na rzecz pokoju, czyli tzw. Nagroda Pokojowa Nobla. Jest to prestiżowa nagroda, która jest przyznawana jednak wyłącznie żyjącym naukowcom czy literatom i ludziom dobrej woli, po to, aby móc wspierać dalej finansowo ich badania i projekty. Pośmiertne nominacje nie …Read More »
 • Program medyczny w języku polskim

  Program medyczny w języku polskim

  Przychodnie medyczne i pojedyncze gabinety lekarskie chcą oferować pacjentom opiekę medyczną na wysokim poziomie. Zależy im na zadowoleniu, ponieważ dzięki temu mają ich więcej, a co za tym idzie, więcej zarabiają. Nie bez powodu tak wielu zarządzających przychodnią decyduje się na oprogramowanie medyczne. Jest ono w polskim języku, dzięki czemu lekarze, którzy nie władają obcymi …Read More »
 • Wiosna problemem dla alergików – kalendarz pyleń

  Wiosna problemem dla alergików – kalendarz pyleń

  Wiosna, mimo tego, że dla wielu ludzi jest przyjemną porą roku, kojarzącą się z wszechobecną zielenią, dla wielu osób jest tak uciążliwa, że patrząc na kalendarz pyleń, nie mają ochoty dłużej wychodzić z domu, aż do nadejścia kolejnej zimy. Dlaczego? Można upatrywać bardzo proste przyczyny, takie jak pylenie roślin, które jest uciążliwe dla każdego alergika.Read More »