Jaką szkołę wybrać po gimnazjum?

W Polsce bardzo duża liczba młodych osób decyduje się na naukę w liceach ogólnokształcących, które wybierane są przede wszystkim ze względu na możliwość studiowania w przyszłości. Wybór liceów ogólnokształcących jest pewnego rodzaju modą, która stworzyła się w Polsce mniej, więcej dwie dekady temu, gdy wskazywano, że najlepszym sposobem na uzyskanie życiowego i zawodowego sukcesu jest zdobycie wykształcenia wyższego.

Obecnie należy zauważyć, że coraz większa liczba osób z wyższym wykształceniem ma problem ze znalezieniem pracy. Wynika to po pierwsze z niskiego poziomu nauczania na wielu wyższych uczelniach a zwłaszcza prywatnych uczelniach. Z drugiej strony trzeba brać pod uwagę również problem związany z rynkiem pracy w Polsce, który nie jest na tyle chłonny, by móc wchłonąć taką liczbę osób z wyższym wykształceniem.
Wiele młodych osób wybiera naukę w liceum ogólnokształcącym, co nie pozwala na uzyskanie zawodu, który mógłby być realnie realizowany na rynku pracy. Z tego względu po gimnazjum warto również rozważać możliwość kontynuowania nauki w technikum i wybrać technikum informatyczne: http://szkolykreatywne.pl/o-szkole/technikum-kreatywne/ czy szkole zawodowej, co bywa lepszym rozwiązaniem dla uczniów nie mających dobrych wyników w zakresie realizowania nauki w gimnazjum.
Jak wskazują statystyki pracownicy w Polsce, którzy mają specjalistyczne wykształcenie techniczne czy zawodowe mogą liczyć na wysokie zarobki. Bardzo często takie osoby mogą uzyskać zarobki, które są nawet wyższe od wielu absolwentów szkół wyższych, zwłaszcza przy posiadaniu unikalnych umiejętności zdobywanych poprzez specjalistyczne szkolenia zawodowe.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

 • Znaleziono sposób na zwalczenie zespołu Downa

  Znaleziono sposób na zwalczenie zespołu Downa

  Zespół Downa to jeden chromosom za dużo, taki błąd w DNA sprawia, że cierpi się na tę chorobę genetyczną. Jest to więc choroba, z którą trzeba walczyć jeszcze na poziomie genów, w związku z czym naukowcy genetycy z Uniwersytetu Medycznego Masachusetts przeprowadzili badania, pobierając komórki od pacjentów z zespołem Downa. Do komórek wpuścili gen, który …Read More »
 • Hurtownia alkoholu, wódki w Warszawie

  Hurtownia alkoholu, wódki w Warszawie

  Czy alkohol jest w dzisiejszych czasach bardzo popularny? To pytanie wydaje się być, aż nader bezsensu. Dlaczego? Wystarczy, że spojrzymy na to, co staje na półkach sklepów (niekoniecznie monopolowych) w naszym mieście, wystarczy, że spojrzymy na to jak popularny jest alkohol na całym Świecie. Kiedy to zauważymy, to z całą pewnością dojdziemy do wniosku, że …Read More »
 • Colostrum bovinum w kapsułkach

  Colostrum bovinum w kapsułkach

  W kapsułkach z siary mleka krowiego znajduje się colostrum bovinum. Młodziwo pozyskiwane w kilka chwil po ocieleniu ma znamienne dla rozwoju cielęcia składniki odżywcze. Przetwarzając je w kapsułki możemy wykorzystać wiele z nich dobroczynnych właściwości u siebie. Dzięki nim, mając nawet bardzo zniszczony organizm (np. przez chorobę), można zregenerować organizm. Co więcej, istnieje możliwość lepszej …Read More »