Jaką szkołę wybrać po gimnazjum?

W Polsce bardzo duża liczba młodych osób decyduje się na naukę w liceach ogólnokształcących, które wybierane są przede wszystkim ze względu na możliwość studiowania w przyszłości. Wybór liceów ogólnokształcących jest pewnego rodzaju modą, która stworzyła się w Polsce mniej, więcej dwie dekady temu, gdy wskazywano, że najlepszym sposobem na uzyskanie życiowego i zawodowego sukcesu jest zdobycie wykształcenia wyższego.

Obecnie należy zauważyć, że coraz większa liczba osób z wyższym wykształceniem ma problem ze znalezieniem pracy. Wynika to po pierwsze z niskiego poziomu nauczania na wielu wyższych uczelniach a zwłaszcza prywatnych uczelniach. Z drugiej strony trzeba brać pod uwagę również problem związany z rynkiem pracy w Polsce, który nie jest na tyle chłonny, by móc wchłonąć taką liczbę osób z wyższym wykształceniem.
Wiele młodych osób wybiera naukę w liceum ogólnokształcącym, co nie pozwala na uzyskanie zawodu, który mógłby być realnie realizowany na rynku pracy. Z tego względu po gimnazjum warto również rozważać możliwość kontynuowania nauki w technikum i wybrać technikum informatyczne: http://szkolykreatywne.pl/o-szkole/technikum-kreatywne/ czy szkole zawodowej, co bywa lepszym rozwiązaniem dla uczniów nie mających dobrych wyników w zakresie realizowania nauki w gimnazjum.
Jak wskazują statystyki pracownicy w Polsce, którzy mają specjalistyczne wykształcenie techniczne czy zawodowe mogą liczyć na wysokie zarobki. Bardzo często takie osoby mogą uzyskać zarobki, które są nawet wyższe od wielu absolwentów szkół wyższych, zwłaszcza przy posiadaniu unikalnych umiejętności zdobywanych poprzez specjalistyczne szkolenia zawodowe.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

 • Szybkie wzmacnianie organizmu

  Szybkie wzmacnianie organizmu

  Przyjmowanie maksymalnej dawki magnezu pozwala na szybkie wzmacnianie organizmu. Dzieje się tak dzięki temu, że preparaty magnezowe posiadające najwyższe dawki magnezu bardzo silnie oddziałują na ludzki organizm, a jednocześnie dostarczają mu także innych środków odżywczych oprócz samego magnezu. Wszystko to sprawia, że zażywanie magne b6 max polecane jest wszystkim tym osobom, które wykazują bardzo duże …Read More »
 • O szkołach zawodowych

  O szkołach zawodowych

  Zasadnicza szkoła zawodowa to szkoła, do której idzie się po skończeniu gimnazjum, ma ona za zadanie kształcenie zawodowe. Kształcenie to ma poziom czeladniczy, zależy oczywiście od rodzaju szkoły, bo może być na przykład szkoła zawodowa fryzjerka, hydrauliczna czy inna. Po ukończeniu jej ma się wykształcenie zawodowe i mozna wykonywać swój zawód, nierzadko za lepsze pieniądze …Read More »
 • Zarobki na emigracji

  Zarobki na emigracji

  Trzeba przyznać, że z roku na rok coraz więcej osób udaje się na emigrację w celach zarobkowych. Taka sytuacja dotyczy osób każdej płci, w każdym niemalże wieku i w każdej profesji. Zarobki w Polsce a zarobki w innych krajach Unii Europejskiej są nieporównywalnie różne, wobec tego nic dziwnego, że przy swobodnym przepływie osób przez granicę …Read More »