Jaką szkołę wybrać po gimnazjum?

W Polsce bardzo duża liczba młodych osób decyduje się na naukę w liceach ogólnokształcących, które wybierane są przede wszystkim ze względu na możliwość studiowania w przyszłości. Wybór liceów ogólnokształcących jest pewnego rodzaju modą, która stworzyła się w Polsce mniej, więcej dwie dekady temu, gdy wskazywano, że najlepszym sposobem na uzyskanie życiowego i zawodowego sukcesu jest zdobycie wykształcenia wyższego.

Obecnie należy zauważyć, że coraz większa liczba osób z wyższym wykształceniem ma problem ze znalezieniem pracy. Wynika to po pierwsze z niskiego poziomu nauczania na wielu wyższych uczelniach a zwłaszcza prywatnych uczelniach. Z drugiej strony trzeba brać pod uwagę również problem związany z rynkiem pracy w Polsce, który nie jest na tyle chłonny, by móc wchłonąć taką liczbę osób z wyższym wykształceniem.
Wiele młodych osób wybiera naukę w liceum ogólnokształcącym, co nie pozwala na uzyskanie zawodu, który mógłby być realnie realizowany na rynku pracy. Z tego względu po gimnazjum warto również rozważać możliwość kontynuowania nauki w technikum i wybrać technikum informatyczne: http://szkolykreatywne.pl/o-szkole/technikum-kreatywne/ czy szkole zawodowej, co bywa lepszym rozwiązaniem dla uczniów nie mających dobrych wyników w zakresie realizowania nauki w gimnazjum.
Jak wskazują statystyki pracownicy w Polsce, którzy mają specjalistyczne wykształcenie techniczne czy zawodowe mogą liczyć na wysokie zarobki. Bardzo często takie osoby mogą uzyskać zarobki, które są nawet wyższe od wielu absolwentów szkół wyższych, zwłaszcza przy posiadaniu unikalnych umiejętności zdobywanych poprzez specjalistyczne szkolenia zawodowe.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

 • Reforma, reforma, reforma

  Reforma, reforma, reforma

  W państwie zmienia się rząd, a wraz z każdą taką zmianą następują różnego rodzaju reformy. W ostatnich latach jednym z bardziej szarganych w tym względzie resortów stało się Ministerstwo Edukacji. Najpierw dokonano skrócenia czasu nauki w szkole podstawowej do sześciu klas i utworzono gimnazja, a całkiem świeże są jeszcze echa reformy dopuszczające sześciolatków do pierwszej …Read More »
 • Matematyka – potrzebna czy nie?

  Matematyka – potrzebna czy nie?

  Matematyka nie jest lubiana przez zbyt szerokie grono osób, niemniej jednak jakby nie patrzeć jest to nuka potrzebna, pomimo tego, że wiele osób doceni ja dopiero po skończeniu szkoły. Ktoś może się zastanawiać, do czego będą mu kiedyś potrzebne całki i tak dalej, jednakże matematyka, to przede wszystkim nauka logicznego myślenia. W bardzo dobry sposób …Read More »
 • Szkolenia i edukacja pracowników firmy

  Szkolenia i edukacja pracowników firmy

  Jeśli prowadzisz firmę, to zapewne już doskonale wiesz jak ważne jest edukowanie i doszkalanie swoich pracowników pod kątem rozwijania nowych umiejętności, które mogą im się przydać w codziennej pracy. Musisz, więc wiedzieć, w jaki sposób zapewnić właściwe szkolenie i edukację pracownikom, żeby mieć z nich jak najlepszy pożytek. Przede wszystkim warto jest zapoznać się z …Read More »