Jaką szkołę wybrać po gimnazjum?

W Polsce bardzo duża liczba młodych osób decyduje się na naukę w liceach ogólnokształcących, które wybierane są przede wszystkim ze względu na możliwość studiowania w przyszłości. Wybór liceów ogólnokształcących jest pewnego rodzaju modą, która stworzyła się w Polsce mniej, więcej dwie dekady temu, gdy wskazywano, że najlepszym sposobem na uzyskanie życiowego i zawodowego sukcesu jest zdobycie wykształcenia wyższego.

Obecnie należy zauważyć, że coraz większa liczba osób z wyższym wykształceniem ma problem ze znalezieniem pracy. Wynika to po pierwsze z niskiego poziomu nauczania na wielu wyższych uczelniach a zwłaszcza prywatnych uczelniach. Z drugiej strony trzeba brać pod uwagę również problem związany z rynkiem pracy w Polsce, który nie jest na tyle chłonny, by móc wchłonąć taką liczbę osób z wyższym wykształceniem.
Wiele młodych osób wybiera naukę w liceum ogólnokształcącym, co nie pozwala na uzyskanie zawodu, który mógłby być realnie realizowany na rynku pracy. Z tego względu po gimnazjum warto również rozważać możliwość kontynuowania nauki w technikum i wybrać technikum informatyczne: http://szkolykreatywne.pl/o-szkole/technikum-kreatywne/ czy szkole zawodowej, co bywa lepszym rozwiązaniem dla uczniów nie mających dobrych wyników w zakresie realizowania nauki w gimnazjum.
Jak wskazują statystyki pracownicy w Polsce, którzy mają specjalistyczne wykształcenie techniczne czy zawodowe mogą liczyć na wysokie zarobki. Bardzo często takie osoby mogą uzyskać zarobki, które są nawet wyższe od wielu absolwentów szkół wyższych, zwłaszcza przy posiadaniu unikalnych umiejętności zdobywanych poprzez specjalistyczne szkolenia zawodowe.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

 • Jak walczyć z przedegzaminacyjnym stresem?

  Jak walczyć z przedegzaminacyjnym stresem?

  Stres jest bardzo poważnym problemem, zwłaszcza dla osób, które muszą zdawać egzaminy. Oczywiście są osoby, które stres motywuje do lepszego działania, ale większość osób zestresowanych znacznie gorzej radzi sobie z realizowaniem ważnych zadań.Read More »
 • Układ okresowy pierwiastków

  Układ okresowy pierwiastków

  Piewiastki chemiczne zestawione ze sobą w tabeli, które zostały uporządkowane według rosnącej liczby atomowej, to pierwiastki na tablicy Mendelejewa, rosyjskiego chemika, który odkrył prawo okresowości pierwiastków. Obecna, oficjalna wersja układu okresowego pokazuje pierwiastki o liczbach atomowych od 1 do 112 oraz 114 i 116. Pierwiastki o innych liczbach atomowych, takich jak 113, 115, 117 czy …Read More »
 • Studia przez Internet

  Studia przez Internet

  Być może już o tym słyszałeś, a może dopiero zaraz pierwszy raz się przekonasz, iż w ogóle coś takiego istnieje. Niemniej jednak prawda jest taka, że studia przez internet jak najbardziej da się zrobić i zdecydowanie warto jest brać udział w takim właśnie programie. To jest bardzo proste i rzeczywiście da się to zrobić bez …Read More »