Płytki – tylko podłoga w kuchni i łazience, a może cały dom?

Płytki w domu niejednemu kojarzą się wyłącznie z kuchnią, łazienką no i może korytarzem. Jednak w kuchni i łazience jest ich najwięcej, ponieważ nie tylko podłoga jest z płytek, ale i ściany. Współczesne czasy pokazują, że odchodzi się od tego myślenia, a coraz więcej domów ma płytki w praktycznie każdym pomieszczeniu.

Myśleć można, że przecież od płytek jest zimno, marzną stopy, ale tutaj kłania się dobrze rozwiązane ogrzewanie podłogowe, również coraz bardziej popularne. Przy takim połączeniu – ogrzewanie podłogowe i płytki – podłoga może dawać bardzo dużo ciepła.

Płytek na rynku jest niezliczona ilość, tak samo jak ich rodzajów. Są płytki podłogowe, płytki ścienne oraz płytki elewacyjne. Fani drewna też znajdą dla siebie odpowiednie płytki – drewnopodobne, które można znaleźć w ofercie sklepu internetowego Grupy Mo: https://grupamo.pl/produkty/plytki-i-mozaika/. Prócz płytek wszelkiego rodzaju, w sklepie tym znajdziemy także mnóstwo inspiracji, któraś na pewno będzie idealnie pasować do naszego domu.

Płytki kuchenne to rewelacyjna broń, która chroni nasze ściany przed zabrudzeniami. A przecież wiadomo, że o brud w kuchni nietrudno. Zawsze może kapnąć jakiś sos czy kawa i koniec nieskazitelnie czystej ściany. Na rynku istnieją ciekawe rozwiązania, czego przykładem są farby, z których bardzo łatwo można zetrzeć zabrudzenia, jednak nadal prym w kuchni wiodą płytki.

Ponadto są bardzo intrygujące, niż zwykła farba. Z płytek można tworzyć fenomenalne mozaiki, różne wzory, połączyć kolory, a tego nie udaje się uzyskać dzięki farbom.

Wyjątkowym rodzajem płytek są płytki łazienkowe, które skutecznie chronią ścianę przed wodą, o którą w łazience nietrudno. Płytki to także ochrona przeciw grzybowi, który może się pojawić, ponieważ w łazience panuje wilgoć. Płytki łazienkowe to bardzo duża różnorodność wzorów, kolorów, a także wielkości płytek.

Nowością na rynku, która bardzo dobrze się przyjęła, są płytki drewnopodobne. Drewno jest bardzo drogie w utrzymaniu, a nawet jeśli robimy wszystko, by utrzymało się jak najdłużej, to i tak często ulega mocnemu zniszczeniu i często trzeba je wymieniać, a drewno jest drogim wydatkiem. Płytki drewnopodobne sprawdzają się w tej sytuacji idealnie.

Pasują do kuchni czy łazienki, ale najlepiej sprawdzają się w salonie lub w przedpokoju. Są łatwe w czyszczeniu i zapobiegają ubrudzeniom ścian i podłogi, a ponadto nadają fenomenalny wygląd. Są niczym powiew świeżości w remontowanym lub nowo urządzanym domu.

Płytki są godnym do rozważenia materiałem wykończeniowym. Na pewno sprawdzają się dużo lepiej niż tanie, słabe panele, których w polskich domach pełno. Jednak problem może pojawić się, kiedy to meble nie pasują do żadnych płytek. Dlatego trzeba bardzo skrupulatnie rozplanować każdą zmianę, jej zasadność i fakt, na ile można sobie pozwolić podczas zmian, na ile pozwala budżet.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

 • Szkolenia i edukacja pracowników firmy

  Szkolenia i edukacja pracowników firmy

  Jeśli prowadzisz firmę, to zapewne już doskonale wiesz jak ważne jest edukowanie i doszkalanie swoich pracowników pod kątem rozwijania nowych umiejętności, które mogą im się przydać w codziennej pracy. Musisz, więc wiedzieć, w jaki sposób zapewnić właściwe szkolenie i edukację pracownikom, żeby mieć z nich jak najlepszy pożytek. Przede wszystkim warto jest zapoznać się z …Read More »
 • Szkolnictwo mundurowe

  Szkolnictwo mundurowe

  Są w naszym kraju pewne szkoły szczególnego znaczenia. Chodzi mianowicie o szkolenie przyszłych policjantów czy też wojskowych. Aby móc dostać się do szeregów policji lub zawodowego wojska, na pewno należy być osobą wysportowaną. Na ten aspekt w głównej mierze kładzie się nacisk w szkołach wojskowych i policyjnych podczas egzaminu wstępnego. Niewątpliwie jest to bardzo istotne, …Read More »
 • O liceach zawodowych

  O liceach zawodowych

  Licea zawodowe są odmianą szkoły ponadpodstawowej, czyli średniej, powstały one już w czasach Arystotelesa w starożytnej Grecji. Licea zawodowe zostały utworzone w Polsce w 1993 roku, ich kariera nie trwała jednak długo, bowiem zostały zlikwidowane już w 1999 roku wskute refomy gimnazjalnej. Część liceów zawodowych, ale w innej niż powszechnie znanej formie, istniała w Posce …Read More »