Przyczyny dolegliwości brzusznych

72Praktycznie każda osoba dorosła wie, czym jest ból brzucha. Dzieje się tak dlatego, że różne bóle brzucha są praktycznie nieodłączną częścią życia osób dorosłych. Pojawiają się one w różnych sytuacjach stresowych oraz z powodu tego, że osoba dorosła zjadła na szybko coś lekkostrawnego. Takie dolegliwości nie wymagają konsultacji lekarskich, ponieważ mogą one zostać wyleczone domowymi sposobami.

Bardzo często podczas ich występowania wystarczy wypić ciepłą herbatę z cytryną lub miętą oraz zjeść coś słonego, żeby żołądek zaczął znowu sprawnie funkcjonować. Również bóle brzucha związane ze wzdęciami zwykle nie są niczym poważnym. Wśród wzdęć przyczyn można bowiem wyróżnić jakieś ciężkostrawne jedzenie oraz przyjmowanie dużej ilości leków. Dlatego wzdęcia zwykle również mogą być leczone bardziej domowymi sposobami i ogólnie dostępnymi lekami.

Bardziej niepokojącym objawem może być ból jelit (no-spa.pl/przyczyny_objawy.html). Oczywiście każdy ból jelit może być spowodowany również przyjmowaniem ciężkostrawnego jedzenia, jednak może być on spowodowany również zespołem jelita nadwrażliwego oraz różnymi schorzeniami jelit, które należą już do poważniejszych.

Dlatego w przypadku dłużej odczuwanego bólu jelit osoba chora powinna od razu zgłosić się do lekarza, żeby wykonać bardziej specjalistyczne badania, po których wyniku lekarz będzie mógł wdrożyć u swojego pacjenta bardziej złożone leczenie. Tylko takie leczenie będzie mogło być w pełni skuteczne, a zarazem bezpieczne dla pacjenta. Dzięki temu może on na co dzień radzić sobie ze swoimi dolegliwościami brzusznymi.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

 • Stres przed egzaminami w szkole

  Stres przed egzaminami w szkole

  Chyba nie ma takiej osoby, która nie stresowałaby się przed egzaminami w szkole czy na uczelni. Zawsze, bowiem trafiał się taki sprawdzian, od którego mogło wiele zależeć, na przykład ostateczna ocena na koniec roku czy semestru. Wtedy mógł pojawić się stres, który blokował nasze myślenie i wtedy niestety nie poszło nam najlepiej. Jeśli kiedyś zdarzyła …Read More »
 • Sławna sprawa podręczników

  Sławna sprawa podręczników

  Jest to niewątpliwie temat drażniący dla wielu, ale jednak temat, który pozostaje nierozwiązanym. Kilkadziesiąt lat temu w szkole używano jednego bądź ewentualnie dwóch podręczników do danego przedmiotu w danej klasie. Kolejnego roku podręczniki się nie zmieniały, bo też nikt nie widział w takiej zmianie żadnego interesu. Tymczasem dzisiaj w kwestii podręczników szkolnych mamy do czynienia …Read More »
 • Czy warto jest zdawać maturę?

  Czy warto jest zdawać maturę?

  Wiele osób ma wątpliwości odnośnie tego, czy warto jest zdawać maturę, czy jednak nie bardzo się to opłaca. Prawda jest oczywiście taka, że jak najbardziej warto jest do takowego egzaminu podejść, ponieważ w przyszłości daje ci to możliwość podjęcia nauki na uczelni wyższej i zdobycie profesjonalnych umiejętności potrzebnych do podjęcia jeszcze lepszej pracy. Owszem, studia …Read More »