Przyczyny dolegliwości brzusznych

72Praktycznie każda osoba dorosła wie, czym jest ból brzucha. Dzieje się tak dlatego, że różne bóle brzucha są praktycznie nieodłączną częścią życia osób dorosłych. Pojawiają się one w różnych sytuacjach stresowych oraz z powodu tego, że osoba dorosła zjadła na szybko coś lekkostrawnego. Takie dolegliwości nie wymagają konsultacji lekarskich, ponieważ mogą one zostać wyleczone domowymi sposobami.

Bardzo często podczas ich występowania wystarczy wypić ciepłą herbatę z cytryną lub miętą oraz zjeść coś słonego, żeby żołądek zaczął znowu sprawnie funkcjonować. Również bóle brzucha związane ze wzdęciami zwykle nie są niczym poważnym. Wśród wzdęć przyczyn można bowiem wyróżnić jakieś ciężkostrawne jedzenie oraz przyjmowanie dużej ilości leków. Dlatego wzdęcia zwykle również mogą być leczone bardziej domowymi sposobami i ogólnie dostępnymi lekami.

Bardziej niepokojącym objawem może być ból jelit (no-spa.pl/przyczyny_objawy.html). Oczywiście każdy ból jelit może być spowodowany również przyjmowaniem ciężkostrawnego jedzenia, jednak może być on spowodowany również zespołem jelita nadwrażliwego oraz różnymi schorzeniami jelit, które należą już do poważniejszych.

Dlatego w przypadku dłużej odczuwanego bólu jelit osoba chora powinna od razu zgłosić się do lekarza, żeby wykonać bardziej specjalistyczne badania, po których wyniku lekarz będzie mógł wdrożyć u swojego pacjenta bardziej złożone leczenie. Tylko takie leczenie będzie mogło być w pełni skuteczne, a zarazem bezpieczne dla pacjenta. Dzięki temu może on na co dzień radzić sobie ze swoimi dolegliwościami brzusznymi.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

 • Rozwijaj zdolności kreatywne dziecka

  Rozwijaj zdolności kreatywne dziecka

  Co jest najważniejszą wartością w dzisiejszym świecie? Choć wielu wydawać się może, że kluczową kwestią jest ta związana bezpośrednio z wiedzą, tak naprawdę, o wiele większe znaczenie mają kwestie powiązane bezpośrednio z kreatywnością. Czym ona jest i w jaki sposób rozwijać ją u dzieci? O tej kwestii przekonać się można, przyglądając się dokładniej temu właśnie …Read More »
 • Angielski i nauka online

  Angielski i nauka online

  Czy nauka angielskiego przez internet czy też za pomocą programów komputerowych ma sens i może przynieść rzeczywiste i widoczne rezultaty? Jak najbardziej tak, aczkolwiek wiele zależy tutaj tylko i wyłącznie od ciebie samego, czy będziesz miał na tyle motywacji, aby codziennie ćwiczyć kolejne zwroty i słówka. Niemniej jednak przeważnie, jeśli chodzi o naukę online, to …Read More »
 • Czy wysyłać dziecko na prywatne lekcje angielskiego?

  Czy wysyłać dziecko na prywatne lekcje angielskiego?

  Czy rzeczywiście prywatne lekcje języka angielskiego są dobrym pomysłem i faktycznie będzie to z korzyścią dla naszego dziecka? Jak najbardziej tak, aczkolwiek musi tutaj być spełnione kilka ważnych warunków. Otóż nasze dziecko musi samo chcieć uczestniczyć w takich lekcjach, ponieważ jeśli będzie do tego zmuszane, to wtedy możesz być pewny, że na pewno nie będzie …Read More »