Przyczyny dolegliwości brzusznych

72Praktycznie każda osoba dorosła wie, czym jest ból brzucha. Dzieje się tak dlatego, że różne bóle brzucha są praktycznie nieodłączną częścią życia osób dorosłych. Pojawiają się one w różnych sytuacjach stresowych oraz z powodu tego, że osoba dorosła zjadła na szybko coś lekkostrawnego. Takie dolegliwości nie wymagają konsultacji lekarskich, ponieważ mogą one zostać wyleczone domowymi sposobami.

Bardzo często podczas ich występowania wystarczy wypić ciepłą herbatę z cytryną lub miętą oraz zjeść coś słonego, żeby żołądek zaczął znowu sprawnie funkcjonować. Również bóle brzucha związane ze wzdęciami zwykle nie są niczym poważnym. Wśród wzdęć przyczyn można bowiem wyróżnić jakieś ciężkostrawne jedzenie oraz przyjmowanie dużej ilości leków. Dlatego wzdęcia zwykle również mogą być leczone bardziej domowymi sposobami i ogólnie dostępnymi lekami.

Bardziej niepokojącym objawem może być ból jelit (no-spa.pl/przyczyny_objawy.html). Oczywiście każdy ból jelit może być spowodowany również przyjmowaniem ciężkostrawnego jedzenia, jednak może być on spowodowany również zespołem jelita nadwrażliwego oraz różnymi schorzeniami jelit, które należą już do poważniejszych.

Dlatego w przypadku dłużej odczuwanego bólu jelit osoba chora powinna od razu zgłosić się do lekarza, żeby wykonać bardziej specjalistyczne badania, po których wyniku lekarz będzie mógł wdrożyć u swojego pacjenta bardziej złożone leczenie. Tylko takie leczenie będzie mogło być w pełni skuteczne, a zarazem bezpieczne dla pacjenta. Dzięki temu może on na co dzień radzić sobie ze swoimi dolegliwościami brzusznymi.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

 • O liceach plastycznych

  O liceach plastycznych

  Liceum plastyczne to ordzaj szkoły średniej, jest też przy okazji szkołą artystyczną. W Polsce nauka w takim liceum trwa cztery lata, a nie trzy jak w przypadku liceum ogólnokształcącego. Po ukończeniu takiej szkoły arbiturient posiada nie tylko wykształcenie ogólne jak po ukończeniu liceum ogólnokształcącego, ale także i może wykonywać zawód jako plastyk. Licea plastyczna są …Read More »
 • Nagroda Nobla nie dla zmarłych

  Nagroda Nobla nie dla zmarłych

  Nagroda Nobla przyznawana za wybitne osiągnięcia w sześciu dziedzinach: fizyce, chemii, literaturze, ekonomii, medycynie oraz osiągnięciach na rzecz pokoju, czyli tzw. Nagroda Pokojowa Nobla. Jest to prestiżowa nagroda, która jest przyznawana jednak wyłącznie żyjącym naukowcom czy literatom i ludziom dobrej woli, po to, aby móc wspierać dalej finansowo ich badania i projekty. Pośmiertne nominacje nie …Read More »
 • Przyczyny nietrzymania moczu u mężczyzn

  Przyczyny nietrzymania moczu u mężczyzn

  Nietrzymanie moczu u mężczyzn jest bardzo nieprzyjemnym doświadczeniem zdrowotnym. Doprowadza ono do wielu przykrych konsekwencji i sprawia, że mężczyzna nie czuje się komfortowo w towarzystwie swoich kolegów i znajomych, a także zaprzyjaźnionych ze sobą kobiet. Dlatego panowie starają się najpierw diagnozować, a następnie przeciwdziałać występującemu u siebie nietrzymaniu moczu.Read More »